Konveyör Bantlar

Thermoplastıc bantlar

Thermoplastik bantlı konveyörler, pozitif tahrik sistemi ve gergin olmayan bant sayesinde benzersiz bant kullanım ömrü sağlar. Termoplastik, gıda işleme endüstrisinde yaygın olarak kullanılan diğer bir bant kaplama malzemesidir

pvc bantlar

Monofilamenet, multifilament ipliklerden dokunmuş tek ya da çok katlı PVC kaplamalı ya da kaplamasız polyester bezden mamuldür.

tpu bantlar

 Monofilament veya multifilament ipliklerden dokunmuş tek ya da çok katlı polyester bez üzeri poliüretan veya silikon kaplanmıştır. Uygulamalardaki ihtiyaçları karşılamaya yönelik olarak kaplamalı ve kaplamasız birçok çeşidi mevcuttur. Pamuk dokuma kaplanmış poliüretan bantlar unlu mamuller imalatında kullanılmaktadır.

silikon bantlar

Silikon kaplama konveyör bantlar yüksek ısı gerektiren uygulamalarda ve tutuculuk kabiliyeti yüksek uygulamalarda tercih edilir.

PVC Bantlar

  • FABRIKASYON

 Rulo halinde, eklenmiş, ek yeri hazır ve mekanik ekli olarak temin edilmektedir. Çeşitli tipte palet, kılavuz profil, vakum ve filtre delikleri, özel kaplamalar uygulanabilmektedir.

  • OZELLIKLERI VE AVANTAJLARI

 Düşük gergi ve daha az bakim gerektirirler. Sağlam ve esnek eki bant ömrünü uzatır. Sıcak vulkanize ek yeri kontaminasyon riskini ortadan kaldırır. Diğer kaplama malzemelerine göre çok daha yüksek aşınma mukavemeti. Pamuk yüzeyli poliüretan bantlar mükemmel eklenme kabiliyetine sahip olup dikiş veya örme eki elimine eder.

  • TIPIK UYGULAMALAR

 Gıda isleme, metal dedektor, ekmek ve hamur hatları, ilaç, metal parça, baskı, çikolata, seker, soğutma tüneli, kağıt, mobilya, et, tavuk, paketleme, üretim hatları, genel taşıma, plastik tekstil…